عضویت    ورود
ورود به سایت
» » » بیشتر والدین نسبت به اعتیاد فرزندان خود آگاهی ندارند

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان؛گفت:

بیشتر والدین نسبت به اعتیاد فرزندان خود آگاهی ندارند

بیشتر والدین نسبت به اعتیاد فرزندان خود آگاهی ندارند

 

فرماندار شهرستان گمیشان در شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان بیان اینکه اعتیاد یک پدیده شوم و خانمانسوز است گفت : نگاه اجتماعی و فرهنگی و آگاهی بخشی به اقشار مختلف جامعه به مسئله مبارزه با مواد مخدر به جای نگاه امنیتی راهکار جدید بحث مبارزه با مواد مخدر است که در شرایط فعلی راه حلی است که می توان در سایه آن شاهد کاهش و کنترل اعتیاد در جامعه باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان؛ صبح امروز به ریاست فرماندار و با حضور شهنازی جانشین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان در فرمانداری برگزار گردید.

 

احمد دستمرد تصریح کرد : اعتیاد از نظر مقام معظم رهبری یک آسیب اجتماعی است و همه دستگاه‌های اجرایی و خانواده‌ها باید در راستای کاهش این آسیب، همکاری لازم را داشته باشند.

وی با تاکید بر ضرورت آگاهی بخشی به خانواده ها در خصوص آسیب های اجتماعی بالاخص اعتیاد به موادمخدر، گفت: بیشتر والدین نسبت به اعتیاد فرزندان خود آگاهی ندارند.

فرماندار شهرستان گمیشان استفاده از امکانات و فضاهای آموزش و پرورش برای ورزش جوانان و کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه را بسیار تاثیر گذار خواند.

"دستمرد" با تأکید بر پاکسازی مناطق آلوده سطح شهرستان و اجرای طرح های ارتقاء امنیت اجتماعی،افزود:آسیب شناسی معضلات اجتماعی از جمله اعتیاد و مشخص کردن جامعه هدف و آموزش از طریق روش های فرهنگی، هنری، ورزشی و تبلیغات در محیط های چهارگانه از ضرورت هایی است که می بایست به آن پرداخته شود.

با قدردانی از تلاش های ادارات و نهادها درامر پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی بویژه درحوزه مواد مخدر، گفت: برای کاهش پیامدهای این بلای خانمانسوز درجامعه همه بایستی احساس مسئولیت نمایند.

سپس شهنازی جانشین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ضمن تاکید بر افزایش مشارکت نهاد های مردمی جهت رفع معضل اعتیاد اظهار داشت: لازم است کمیته های زیر مجموعه این شورا فعال و گزارشات مربوطه راجهت اخذ تصمیم نهایی به این شورا منعکس گردد. همچنین ضروری است که توانایی ها و امکانات ادارات جهت حل معضل اعتیاد احصا شود.

وی، نقش تشکل ها و سازمان های مردم نهاد را در آموزش عمومی برای پیشگیری و کاهش آسیب ها مهم دانست و اضافه کرد: این تشکل ها بازوان توانمند بخش دولتی در این زمینه هستند که بایستی بیش از بیش مورد حمایت دولت قرار گیرند.

شهنازی اضافه کرد: تشکل های مردمی، حلقه اتصال بین مردم و مسئولان هستند و به دلیل ارتباط بیشتر با جامعه بویژه آسیب دیدگان، بهتر می توانند در اجرای برنامه های پیشگیرانه و کاهش آسیب انجام وظیفه نمایند.شهنازی افزود: برای موفقیت در پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی بالاخص حوزه اعتیاد باید از همه ظرفیت های موجود در استان و شهرستان بویژه ظرفیت تشکل های مردم نهاد و خیرین استفاده شود.

وی گفت: حمایت جدی و همه جانبه از تشکل های مردم نهاد درحوزه آموزش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و توانمند سازی بهبود یافتگان از سوی ادارات و نهادها در کنار انجام وظایف محوله، یک الزام است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

در ادامه، کمیته های سه گانه زیر مجموعه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شامل کمیته مقابله– کمیته درمان و کمیته فرهنگی و پیشگیری گزارشی از اقدامات انجام شده در سالجاری را ارائه نمودند.

بیشتر والدین نسبت به اعتیاد فرزندان خود آگاهی ندارند

 

بیشتر والدین نسبت به اعتیاد فرزندان خود آگاهی ندارند

 

بیشتر والدین نسبت به اعتیاد فرزندان خود آگاهی ندارند

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : گمیشان
  • بازدید : 35
  • نظرات : 0
  • کد خبر : 4793

نظرات این مطلب :

آرشیو

<    «  آبان 1398  »    >
شیدسچپج
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

پیوندها

آمار

آمار بازدید
بازدید امروز: 24
بازدید دیروز: 366
بازدید ماه:390
بازدید سال:142723
بازدید کل:1605286