فرمانداری گمیشان
پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان > نسخه قابل چاپ > پیش بینی برداشت بیش از 150هزار تن محصولات پاییزه در شهرستان گمیشان
صفحه نخست > اخبار فرمانداری / اخبار بخشداری ها / اخبار شهرستان / اخبار ویژه > پیش بینی برداشت بیش از 150هزار تن محصولات پاییزه در شهرستان گمیشان

پیش بینی برداشت بیش از 150هزار تن محصولات پاییزه در شهرستان گمیشان


1397 اردیبهشت J. نويسنده: گمیشان

پیش بینی برداشت بیش از 150هزار تن محصولات پاییزه در شهرستان گمیشان

فرماندار گمیشان در اولین جلسه کمیته برداشت محصولات پاییزه شهرستان اظهار داشت: پیش بینی می شود بیش از 150 هزار تن محصولات پاییزه از سطح مزارع شهرستان برداشت شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری؛ امیرشیر توماج کشاورزی را از مشاغل اصلی مردم منطقه بیان داشت و گفت: کشاورزان سرمایه های کشور هستند و نقش مهمی در خودکفایی کشور در محصولات استراتژیک دارند.

توماج افزود: حمایت از کشاورزان در واقع حمایت از تولید داخلی و تلاش برای توسعه و رونق اقتصادی است.

وی با اشاره محصولات پاییزه شهرستان بیان داشت: جو، گندم و کلزا عمده محصولات پاییزه کشاورزان در سطح شهرستان گمیشان هستند.

نماینده عالی دولت در گمیشان ادامه داد: مهمترین دغدغه مردم شهرستان در تحویل محصول جو خود به مراکز خرید هستند و برای سهولت در این کار جلسات، دیدارها و نشست های متعددی با مسئولین استان، شهرستان و کشاورزان انجام شده است.

توماج یادآور شد: هدف ما فراهم سازی زمینه ای برای سهولت تحویل محصولات به مراکز خرید بوده چرا که کشاورزان زحمات و تلاش های فراوانی را برای برداشت محصولات خود انجام می دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات مدیریت جهادکشاورزی شهرستان خاطر نشان کرد: کارشناسان جهاد کشاورزی قبل از زمان کاشت و هنگام برداشت نیز با ارائه راهنمایی های لازم و بازدیدهای مستمر در کنار کشاورزان حضور خواهند داشت.

توماج اضافه کرد: ثبت اطلاعات کشاورزان در سامانه قبل از تحویل، برگزاری کلاس های آموزشی برای کمباین داران و اخذ معاینه فنی تجهیزات برداشت باید توسط جهاد کشاورزی به خوبی انجام شود.

فرماندار گمیشان در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به رطوبتی بودن منطقه بیان داشت: کشاورزان لازم است زمان برداشت محصولات را رعایت کرده و بر اساس برنامه ای که جهاد کشاورزی اعلام خواهد کرد، عمل کنند.

در این جلسه هر یک از حاضرین گزارشی از آخرین اقدامات خود در راستای هماهنگی های لازم در جهت برداشت محصولات کشاورزی ارائه دادند.

 

پیش بینی برداشت بیش از 150هزار تن محصولات پاییزه در شهرستان گمیشان

 

پیش بینی برداشت بیش از 150هزار تن محصولات پاییزه در شهرستان گمیشان

 
بازگشت