فرمانداری گمیشان
پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان > نسخه قابل چاپ > افتتاح و کلنگ زنی 319 پروژه با اعتباری بالغ بر دوهزار و 800 میلیارد ریال
صفحه نخست > اخبار فرمانداری / اخبار بخشداری ها / اخبار شهرستان / اخبار مناسبت ها / اخبار ویژه / اخبار انتخاباتی / گالری تصاویر > افتتاح و کلنگ زنی 319 پروژه با اعتباری بالغ بر دوهزار و 800 میلیارد ریال

افتتاح و کلنگ زنی 319 پروژه با اعتباری بالغ بر دوهزار و 800 میلیارد ریال


1398 بهمن J. نويسنده: گمیشان

 

افتتاح و کلنگ زنی 319 پروژه با اعتباری بالغ بر دوهزار و 800 میلیارد ریال

 

فرماندار و رئیس ستاد گرامیداشت دهه فجر شهرستان گمیشان گفت: در دهه مبارک فجر 2هزار و 800 میلیارد ریال بالغ بر 319 پروژه عمرانی، اقتصادی و اشتغالزایی افتتاح و کلنگ زنی می شود که نشان دهنده رشد ششصد درصدی اعتبارات شهرستان نسبت به سالهای گذشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرماندار شهرستان گمیشان؛ دستمرد فرماندار گمیشان صبح امروز در مراسم افتتاح متمرکز پروژه های دهه فجر شهرستان گفت: آغاز ساخت انبار امدادی هلال احمر، زیرسازی و آسفالت معابر، آغاز فاز دوم زهکشی اراضی و افتتاح و بهره برداری از چندین واحد احداثی خسارت دیده از سیل، از مهمترین طرح های عمرانی دهه فجر گمیشان است.

احمد دستمرد اظهار داشت: کارگاه تولید آبگرمکن خورشیدی، طرح بهکده ارگانیا، تولید کامپوزیت چوب پلاستیک، طرح های مشاغل خانگی و بومگردی جزو مهمترین طرح های اقتصادی افتتاح شده است.

دستمرد در ادامه گفت: از مهم ترین پروژه های دهه فجر میتوان از گلنگ زنی بیمارستان شهرستان با اعتباری بالغ بر یک صد و ده میلیارد ریال در 22بهمن همزمان با چهل ویک امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نامبرد.

وی تصریح کرد: تحقق پروژه های زیر ساختی باعث پیشرفت و توسعه شهرستان و اشتغال بالغ بر پانصدنفر از شهروندان خواهد شد.

احمد دستمرد با اشاره به 3مولفه ی توسعه و پیشرفت شهرستان افزود: توسعه فضای فرهنگی و ورزشی توسعه فضای سبز و توسعه آموزش و پرورش از جمله مولفه های مهم جهت پیشرفت شهرستان است.

وی گفت: در هفته دولت سال 96 ،چهارصدو شصت میلیارد ریال اعتبارات پروژهای عمرانی با 123 نفر اشتغال بوده اما اعتبار سال 97 مبلغی در حدود سیصد و نود میلیارد ریال در غالب 84 پروژه بوده و هفته دولت امسال دویست وهفتاد میلیارد ریال اعتبارات 250 پروژه عمرانی و اقتصادی شهرستان است.

در عملکرد دهه فجر در سال 96 اعتبارات ما ششصد میلیارد ریال بالغ بر 64 پروژه در دهه فجر 97 اعتبارات و ما 296 میلیارد ریال در 88 پروژه بود.

دستمرد گفت: شهرستان گمیشان طبق آمار سال 1395 تعداد 68773 نفر جمعیت دارد و این شهرستان 67 شهید دفاع مقدس تقدیم به انقلاب کرده 7 شهید فاجعه منا و 6 شهید خدمت و که 5 شهید از اهالی شهر گمیش تپه بود.

وی ادامه داد: با حضور سردار معروفی جاده مسیر شهر گمیش تپه تا روستای خواجه نفس جاده ایثار نامگذاری شده که یاد و خاطر این عزیزان همیشه تداوم داشته باشد.

دستمرد ادامه داد: 52%شهرستان شهری است و 48% بخش روستایی است. شهرستان گمیشان جزوه 31 شهرستان کمتر توسعه یافته کشور و تنها شهرستان کمتر توسعه یافته استان است.

فرماندار با اشاره به سیل اخیر شهرستان گمیشان گفت :این سیل بسیاری از شهرها را تحت شعاع قرار داد گمیشان تنها شهرستانی بود که هردو بخش آن مورد اسیب سیل قرار گرفت و خسارات این سیل از اول سال بر مردم حامل شد و سختی های فراوانی را مردم تحمل کردند.

وی با اشاره به پیشرو بودن استان گلستان در خدمت رسانی به مردم افزود: از 3018 واحد تعمیری که در سطح شهرستان ثبت شده بود 2973 واحد تعمیر وتحویل مالکان داده شد.

مقام عالی دولت در شهرتان گمیشان ضمن تقدیر از ستاد بازسازی استان گیلان و بخشداران و دهیاران و بنیاد مسکن اضافه کرد: از 855 واحد احداثی 833 واحد معرفی به بانک شدند که انشالله با پیگیری استاندار محترم بتوانیم تا قبل از پایان سال این واحدهای احداثی تحویل آسیب دیدگان شود.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بااشاره به اهمیت انتخابات پیشرو افزود: انتخابات اسفندماه در بخش مرکزی و گمیش تپه 29 صندوق و بخش گلدشت 27 صندوق که نسبت به دوره قبل 3 صندوق افزایش داشته است و تمامی اعضای صندوق طی یک هفته آموزش خواهند دید.

افتتاح و کلنگ زنی 319 پروژه با اعتباری بالغ بر دوهزار و 800 میلیارد ریال

 

 

 


بازگشت