فرمانداری گمیشان
پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان > نسخه قابل چاپ > آغازعملیات اجرایی ساخت۱۰۰ واحدمسکونی طرح مسکن محرومان در گمیشان
صفحه نخست > اخبار فرمانداری / اخبار ویژه > آغازعملیات اجرایی ساخت۱۰۰ واحدمسکونی طرح مسکن محرومان در گمیشان

آغازعملیات اجرایی ساخت۱۰۰ واحدمسکونی طرح مسکن محرومان در گمیشان


1399 اردیبهشت J. نويسنده: گمیشان

آغازعملیات اجرایی ساخت۱۰۰ واحدمسکونی طرح مسکن محرومان در گمیشان

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری گمیشان ، عصرامروز، با حضور فرماندار شهرستان گمیشان، معاون عمرانی استاندار گلستان،مدیرکل بنیاد مسکن استان، مدیرکل امورروستایی و سایر مسئولان، کلنگ احداث ۱۰۰ واحد مسکونی طرح مسکن محرومان در شهرستان گمیشان با اعتبار ۶۵ میلیارد ریال به زمین زده شد.

احمد دستمرد فرماندار شهرستان گمیشان با بیان اینکه یکی از برنامه‌های دولت، تأمین مسکن اقشار آسیب‌پذیر است، اظهارداشت: امسال ساخت و تهیه مسکن برای محرومان و اقشار کم درآمد از سوی دولت به طور جدی پیگیری می‌شود.

خاطرنشان کرد: خانه‌های روستایی غیرمقاوم در زمان بروز حوادث بیشترین آسیب را می‌بینند؛ با توجه کم دوام بودن تعدادی از واحدهای مسکونی روستایی در شهرستان باید بیش از گذشته در زمینه ساخت مسکن مقاوم کار کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان گفت: تا کنون بیش از 6 هزار و 400 واحد مسکونی از 7 هزار و 700 واحد تخریبی، مجدد احداث شده است.

غراوی گفت: دولت در بخش بازسازی خسارت به منازل مسکونی اعتبارات ویژه‌ای به استان اختصاص داد. در همین زمینه بیش از 800 میلیارد تومان اعتبار در قالب بلاعوض و تسهیلات به مردم داده شد.

وی بیان داشت: درصد کمی از واحدهای مسکونی باقی مانده که تا پایان خردادماه کار ساخت این واحدها به اتمام خواهد رسید و جشن پایان بازسازی نیز در یکی از روستاهای مناطق سیل‌زده برگزار می‌شود.

گفتنی است این واحدها ۴۰ میلیون تومان تسهیلات پنج درصد با بازپرداخت ۱۵ ساله و ۲۵ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می شود و پروانه، نقشه های این واحدها رایگان و هزینه آن توسط بنیاد مسکن استان پرداخت می شود.

آغازعملیات اجرایی ساخت۱۰۰ واحدمسکونی طرح مسکن محرومان در گمیشان

 


بازگشت